2019 Yerli Otomobil, Yerli Otomobil 2019, Yerli Otomobil 2019 Son Durum, Yerli Otomobil Modelleri ve Fiyatları, 2019 da çıkacak yerli araba, yerli araba son durum 2019

Yabancı dil kursuna, yabancı tabela astığı gerekçesiyle ceza kesildi

Bursa’da faaliyet gösteren yabancı dil kursu, çalıştığı uluslararası firmanın ismini tabela olarak astığı için 12 bin lira ceza yedi. İşletme sahibi Esat Yalduz, ‘Türkiye’deki firmaların büyük bir kısmının ismi yabancı’ diyerek kendisini savundu.TABELALARI SÖKMEK ZORUNDA KALDIDil kursu, çalıştığı uluslararası firmanın ismini tabela olarak astığı için ceza kesilince tabelalarını sökmek zorunda kaldı.Bursalı eğitimci Esat Yalduz, cezanın uluslararası firma ile franchising usulüyle çalıştığı için astığı tabeladan dolayı yazıldığını belirtti. Tabelada yabancı kuruluşun adını yazdığı için ceza yiyen Yalduz, yabancı kurs merkeziyle çalışmayı bırakıp, kendi markasını kurmanın uğraşını veriyor. ‘TÜRKİYE’DEKİ FİRMALARIN BÜYÜK KISMININ İSMİ YABANCI’Şikayet üzerine böyle bir ceza yemek durumunda kaldıklarını ifade eden Esat Yalduz, ‘2013 yılından itibaren Bursa’da yabancı dil kursu olarak hizmet veriyoruz. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen bir teftiş neticesinde yabancı dilde reklam ve tabela asma yasağına uymadığı için ceza aldık. Cezadan sonra tabelamızı indirip franchising sistemiyle çalıştığımız markamızla sözleşmemizi sonlandırdık. Bundan sonra Türkçe bir marka oluşturup bununla yolumuza devam etmek istiyoruz. Bize birinci basamaktan ceza kesildi, biz idare mahkemesine itiraz ettik. Mahkememiz devam ediyor. Bir ümit, cezanın iptalini bekliyoruz. Bu ceza bizim için çok yüksek. Bu ceza iptal olsa bile biz bu yabancı markayla çalışamayacağız. Mevzuata göre yabancı marka tabela yasak. Çünkü yabancı dilde reklam yasak, yabancı dil kursu hizmeti verseniz bile yasak. Türkiye’deki firmaların büyük bir kısmının ismi yabancı’ dedi.

Bir önceki yazımız olan Kurbanlıklarda bulaşıcı hastalık tespit edildi! Hayvan sahiplerine tazminat ödenecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 yerli otomobil
Ankara Son Dakika Haberleri