2019 Yerli Otomobil, Yerli Otomobil 2019, Yerli Otomobil 2019 Son Durum, Yerli Otomobil Modelleri ve Fiyatları, 2019 da çıkacak yerli araba, yerli araba son durum 2019

Pirelli Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığında Yeni İsim

CARMEDYA – Lale Cander, 11 Nisan tarihi itibarıyla Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçildi.Türkiye'de 60 yılı bulan üretim geçmişi ile Türkiyeekonomisine önemli katkılarda bulunan lastik devi Pirelli OtomobilLastikleri'nin 11 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen genel kurulu sonunda,şirketin Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Lale Cander seçildi. Ayrıca,Alberto Pirelli, Pirelli Türkiye CEO'su Gian Paolo Gatti Comini ve PirelliTürkiye CFO'su Muratcan Akyıl ise Yönetim Kurulu Başkan vekilleri olarakseçildi.Türkiye'deki ilkyerli lastiğin üreticisi PirelliTürkiye'deki faaliyetlerine 1960 yılında İzmit'de kurulanfabrika ile başlayan küresel lastik devi Pirelli, 1962 yılında Türkiye'de ilkyerli lastiğin üretimini gerçekleştirdi. 'Şampiyonların Fabrikası'olarak bilinen Türkiye'deki ilk lastik üretim tesisi, 2007'den bu yana motorsporları için 403 farklı türde yarış lastiği üretti.110 yıllık aşkMotor sporlarına 110 yılı aşkın süredir tutkuyla bağlı olanPirelli, 5 kıtada 340'ın üzerinde şampiyonluk ve 2 bin 200 otomobil vemotosiklet yarışına katkı sunmuş olup, bu desteğini halen sürdürmektedir. 1907yılından bu yana motor sporlarında rol alan Pirelli, 2011'den beri sürdürdüğüFIA Formula One™ Dünya Şampiyonası'nın tek resmi lastik tedarikçiliğini,yenilenen sözleşme ile 2023'e kadar devam ettirecek. Özellikle genç beyinlereönem veren bir şirket olan Pirelli, motorsporlarının gelişmesi ve geleceknesillere aktarılması için desteğini Dünya Gençler Ralli Şampiyonası'nın (JWRC)tek lastik tedarikçisi olarak sürdürüyor.Tüm dünyada 3.000'iaşkın OEM onayıSadece tüketici lastiklerine (otomobil, motosiklet vebisiklet) odaklı tek şirket olan Pirelli'nin 140 yılı aşkın köklü tecrübesiylelastikler geliştirirken, dünyanın en prestijli otomobil üreticileri ile işbirlikleri sayesinde 3.000'den fazla homologasyona sahip bulunuyor. Üstünperformans ve güvenlik ile düşük çevresel etki sağlamak için araştırma vegeliştirme taahhüdünü sürdüren Pirelli, bu amaçla 2018 yılında yüksek değerliürünlerden elde edilen gelirlerinin yüzde 6,1'ini Ar-Ge yatırımlarına tahsis etti.SUV pazarının lastikihtiyacını karşılıyorTüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hızla gelişmekte olanSUV pazarının lastik ihtiyacını tam zamanında ve yerinde karşılayabilmeyiamaçlayan Pirelli, pazarın en çok satan ölçüsü olan 215/65R16'yı kısa süre önceİzmit fabrikasında üretmeye başladı. Fabrikanın 20.000 m² büyüklüğündeki ektesisinde 250'den fazla çalışan sadece yarış lastikleri üretiminde görevyapıyor. Pirelli Grubu, 2017 yılında Pirelli Türkiye'yi 394. Ar-Ge Merkeziolarak tescillemiş olup, Pirelli Türkiye bugün geneline yayılmış 300'ünüzerinde yetkili satıcısı ile Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. müşterilerinehizmet vermeyi sürdürüyor.The post Pirelli Türkiye yönetim kurulu başkanlığında yeni isim appeared first on Carmedya.

Bir önceki yazımız olan İlk Dört Ayda Pazarın Lideri Fiat! başlıklı makalemizde Fiat ve Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 yerli otomobil