2019 Yerli Otomobil, Yerli Otomobil 2019, Yerli Otomobil 2019 Son Durum, Yerli Otomobil Modelleri ve Fiyatları, 2019 da çıkacak yerli araba, yerli araba son durum 2019

Keşan’da AK Parti ve CHP Aynı Zamanda Zafer Yürüyüşü Yaptı, Kazananı 12 Oy Belirledi

Edirne Keşan'da yerel seçim yarışı nefes kesti. Zafer yürüyüşü yapan Millet İttifakı'nın CHP'li Adayı Şenol Yalı ile Cumhur İttifakı'nın AK Partili Adayı Mustafa Helvacıoğlu arasındaki yarışı 12 oy belirledi. Helvacıoğlu, 18 bin 415 oy ile ipi göğüsledi.

31 Mart yerel seçimleri birçok yerde kıran kırana geçti. Edirne'nin Keşan ilçesindeki yarış, iki partiyi de sokaklara indirdi.

AK PARTİ VE CHP AYNI ANDA ZAFER YÜRÜYÜŞÜ YAPTI

Sandıkların kapanmasını ardından AK Partililer ve CHP'liler, seçimi kazandıklarını öne sürerek aynı dakikalarda zafer yürüyüşüne çıktı. Şehir merkezinde, her iki parti, yürüyüş gerçekleştirdiği sırada, Edirne CHP milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ve CHP Keşan Belediye Başkan adayı Şenol Yalı, Adalet Sarayına geldi. Burada İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe ve partililer ile bir araya gelen Gaytancıoğlu ve Yalı, seçim sonucuyla ilgili açıklama yaptı.

CHP ADAYI YALI: 12 OYLA KAZANDIK

Oyların teslimi devam ederken, seçimi 12 oy ile kazandıklarını dile getiren Yalı, saat 17.00'den itibaren seçim sonuçlarını beklediklerini belirterek, 'Islak imzalı tutanakların hepsi elimize ulaştıktan sonra 4-5 defa toplayıp sonucu aldık. Buna göre; 18 bin 413 Millet İttifakı, 18 bin 401 ise Cumhur İttifakı'nın oy aldığı sonucuna vardık. Bu sonucu Anadolu Ajansı da verdi. Maalesef diğer tarafın bir açıklaması oldu ve insanlar sokaklarda karşı karşıya geldi. Bu çok hoş bir şey olmadı. Bunu 1999 seçimlerinde yaşamıştık. Bu konuda sakin olmak lazım' dedi.

Bir önceki yazımız olan Ekrem İmamoğlu, Beklediği Haberi Canlı Yayında Önüne Bırakılan Notla Öğrendi başlıklı makalemizde belediye başkan adayı, belediye başkan adayları ve Binali Yıldırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 yerli otomobil