2019 Yerli Otomobil, Yerli Otomobil 2019, Yerli Otomobil 2019 Son Durum, Yerli Otomobil Modelleri ve Fiyatları, 2019 da çıkacak yerli araba, yerli araba son durum 2019

Hollywood’un yıldız oyuncusu Richard Gere, Akdeniz’de mahsur kalan göçmenleri ziyaret etti

ABD’li ünlü sinema oyuncusu Richard Gere, Akdeniz’de bekleyişi süren İspanyol sivil toplum kuruluşu (STK) Proactiva Open Arms’a ait kurtarma gemisindeki göçmenleri ziyaret etti.GÖÇMENLERİ ZİYARET ETTİ69 yaşındaki Hollywood yıldızı, Akdeniz’de İtalya’nın Lampedusa Adası açıklarında bekleyişini sürdüren İspanyol STK gemisini ziyaretinde göçmenlerle sohbet etti. İNSANLIK DRAMINA DİKKAT ÇEKTİGemideki göçmenlere tekneyle yiyecek ve yardım malzemesi de götüren Gere, ‘Buradaki insanlar için en önemli şey serbest bir limana ulaşmak, gemiden inmek, karaya çıkmak ve yeni bir hayata başlamak.’ dedi. Gere, dünyaya ‘Open Arms’ gemisindeki göçmenlere destek ve yardım çağrısında bulundu. ‘DÜZENSİZ GÖÇ SORUNU’Akdeniz’in İtalya, Malta ve Libya arasında kalan bölgesi, son yıllarda Afrika’dan Avrupa’ya geçişte sık kullanılan düzensiz göç rotalarından biri olarak öne çıkıyor. GÖÇMENLERİ ALMAYA YANAŞMIYORLARSöz konusu rotada kurtarma faaliyetlerinde bulunan farklı ülkelerden STK’ler, kurtardıkları göçmenleri ‘insan hakları ihlalleri’ ve ‘güvenlik’ gerekçesiyle Trablus’a götürmüyor. Coğrafi olarak bölgeye en yakın güvenli yer olan İtalya ve Malta’ya göçmenleri taşımak isteyen STK’ler, iki ülkenin bu kişileri almaya yanaşmaması nedeniyle güçlüklerle karşılaşıyor.

Bir önceki yazımız olan TRT'de Kaz Dağları için konuşan çocuğu susturan sunucudan açıklama: Evime göz yaşlarıyla döndüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 yerli otomobil
Ankara Son Dakika Haberleri