2019 Yerli Otomobil, Yerli Otomobil 2019, Yerli Otomobil 2019 Son Durum, Yerli Otomobil Modelleri ve Fiyatları, 2019 da çıkacak yerli araba, yerli araba son durum 2019

Demirtaş, HÜDAPAR’a taziye mesajı gönderdi

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz’un hayatını kaybetmesiyle ilgili HÜDAPAR’a bir taziye mesajı gönderdi. Demirtaş mesajda, ‘Tüm halkımızın birlik, kardeşlik ruhuyla acıda ve sevinçte bir arada olması temennisiyle tüm kardeşlerime içten selam, sevgilerimi gönderiyorum’ dedi. Hayatını kaybeden Mehmet Yavuz DEMİRTAŞ’TAN BİRLİK MESAJIHÜDAPAR Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, bir süredir böbrek kanseri teşhisiyle tedavi gördüğü Diyarbakır Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde 9 Ağustos Cuma günü hayatını kaybetmişti. Hizbullah davası avukatlarından Diyarbakırlı Sıtkı Zilan, Yavuz’un vefatının ardından eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın da bir taziye mesajı gönderdiğini Twitter hesabından duyurdu. HÜDAPAR’a da iletildiği belirtilen mesajda şu ifadeler yer aldı: ‘Mehmet Yavuz’un Hak’kın rahmetine kavuşması nedeniyle kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerimi iletiyorum. Mekanı cennet olsun inşallah. Tüm halkımızın birlik, kardeşlik ruhuyla acıda ve sevinçte bir arada olması temennisiyle tüm kardeşlerime içten selam, sevgilerimi gönderiyorum.’ BÖLGENİN İKİ RAKİP PARTİSİGüneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde Kürt seçmenden oy alan HDP ve HÜDAPAR, arasında yıllardır bir gerginlik yaşanıyor. HÜDAPAR kendisini Kürtlerin muhafazakar kanadı olarak adlandırırken HDP’yi de bu çizgiden uzak görüyor. Özellikle seçim dönemlerinde iki partinin üyeleri arasında şiddet ve çatışmanın yaşanıren bilinen en önemli olayı, HDP’ye yakın bir grup tarafından öldürülenHÜDAPAR’ayakın Yasin Börü ve arkadaşlarının cinayeti oluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan Marmara Adası'nda orman yangını! Yangın yerleşim yerine ulaştı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 yerli otomobil
Ankara Son Dakika Haberleri