2019 Yerli Otomobil, Yerli Otomobil 2019, Yerli Otomobil 2019 Son Durum, Yerli Otomobil Modelleri ve Fiyatları, 2019 da çıkacak yerli araba, yerli araba son durum 2019

Bakan Ergün: Yerli Otomobili İnşallah Üreteceğiz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, ‘İnşallah yerli otomobil üretimini de başarağız.’ dedi. AK Parti Malatya İl Kongresi’ne katılmak ve bazı açılışları gerçekleştirmek üzere Malatya’ya gelen Bakanı Ergün, Valiliği ziyaret etti. Ziyarete AK Parti Malatya Milletvekilleri Ömer Faruk Öz, Öznur Çalık, Cemal Akın, Mücahit Fındıklı ve Mustafa Şahin de katıldı. Bakan Ergün, burada yaptığı açıklamada, Batı Marmara’nın otomotiv sektörü yatırımlarıyla ABD’nin Detroit şehrine dönüştüğünü belirtti. Ergün, şöyle devam etti: ‘Otomotiv sektörü, Bursa, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya, adeta Amerika’nın Detroit şehri gibi, otomotiv sektörünün kümelendiği bölge haline geldi. Ana sanayi de yan sanayi de buralarda var. Otomotiv sektörleriyle ilgili araştırma merkezlerinin olduğu bölge. Ana ve yan sanayiciler çalışmaları sürdürüyor. İnşallah yerli otomobil üretimini de başarmış olacağız.’ Yeni uygulamaya konulan teşvik paketine değinen Ergün, ‘Malatya teşvik programında 4. bölgede yer alıyor. Malatya’yı Hakkari ile aynı bölgeye koyamazdık. Malatya’daki bunca ilerlemeyi nereye koyacaktık o zaman. Ne diyecektik, bu kadar ilerlemeye gelişmeye. 10 yılda yaptık yaptık da, bir arpa boyu yol gidemedik mi diyecektik. Malatya’daki gelişmeleri de görmemiz lazım.’ dedi. Yatırımcıları inovatif çalışmalara ağırlık verme çağrısında bulunan Bakan Ergün, ‘Kayısı ağaçta oluyor, toplanıyor. Büyük kısmı kurutuluyor. Bunlar güzel. Peki bir inovasyon yapmayacak mıyız? Yenilik katmayacak mıyız? Kayısıya değer katacak bir şeyler yapılmalı. Fikir birliği ve aklımızın sınırını zorlamamız lazım. Araştırma geliştirme yapıp daha fazla hangi alanlarda kullanılması lazım. Toplumun talebini daha nasıl artırırız, dünyanın daha fazla hangi pazarlarını bulmamız lazım.’ diye konuştu. Vali Ulvi Saran ise Malatya’da Teknokent kurulmasına destek vermesinden dolayı Bakan Ergün’e teşekkür etti. Vali Saran, Bakan Ergün’e kuru kayısı hediye etti.

Bir önceki yazımız olan Atanamadılar Tabut Taşıdılar başlıklı makalemizde 28 Şubat, Ankara Atatürk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 yerli otomobil