2019 Yerli Otomobil, Yerli Otomobil 2019, Yerli Otomobil 2019 Son Durum, Yerli Otomobil Modelleri ve Fiyatları, 2019 da çıkacak yerli araba, yerli araba son durum 2019

AK Parti İzmir’de de Seçim Sonuçlarına İtiraz Etti

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir'de 25 ilçede seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini belirterek, 'İzmir'in birçok ilçesinde oylarımızın başka partilere kaydırıldığını tespit ettik. Bu yanlışlıkların düzeltilmesi için ilçe seçim kurullarına başvurumuzu yaptık.' dedi.

Şengül, yaptığı yazılı açıklamada, bazı yerlerde sandık tutanaklarının farklı şekillerde birleştirildiği ve bu birleştirmelerin sayım döküm çizelgeleriyle uyuşmadığını tespit ettiklerini aktardı.

Şengül'ün açıklamalarından satırbaşları:

'800 OYUMUZU GERİ ALDIK'

'İl Başkanlığımızda görevli ekipler, 31 Mart akşamından itibaren sandık sonuçlarını tek tek incelemeye aldı. Bunun neticesinde, İzmir'in birçok ilçesinde oylarımızın başka partilere kaydırıldığını tespit ettik. Bu yanlışlıkların düzeltilmesi için ilçe seçim kurullarına başvurumuzu yaptık. Örneğin Karşıyaka'da itirazımız kabul edildi ve inceleme neticesinde diğer partilere yazılan 800 oyumuzu geri aldık. Gaziemir'de 530, Bergama'da 200 oyumuzu bu şekilde düzelttik.'

'İZMİR HALKI NE KARAR VERDİYSE BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR'

Geçersiz oyların yeniden değerlendirilmesi için de girişimlerinin sürdüğünü ve bu konudaki taleplerini içeren dilekçeyi ilçe seçim kurullarına verdiklerini kaydeden Şengül, 'Kemalpaşa, Beydağ ve Tire gibi ilçelerimizde oy farkı çok az. Bunu göz önüne aldığımızda, yaptığımız bu itirazlar İzmir'in iradesinin tam olarak yansıması açısından büyük önem taşıyor. İzmir halkı ne karar verdiyse, başımızın üstünde yeri var. Bizler, 1 oy bile sapmadan, sonuçların hakkaniyetli olarak sandığa yansıması için mücadele ediyoruz.' ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Üsküdar'da Seçim Kurulu Önünde Kavga başlıklı makalemizde Anadolu Lisesi, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 yerli otomobil